Barbunje

Barbunje

Përbërësit

gjysme kg barbunja
1 gote vaj vegjetal
2 patate mesatare
2 karrota
2 domate
2 hudhëra
1 qepë
1 luge te gjelles salcë
2 kuba sheqer

Barbunje

Hapat

1

Barbunjat i pastrojme nje nate me heret dhe I leme ne uje.

2

Rreth 10 minuta i fergojme qepen, hudhren, salcen e pjekur, karotat e prera dhe patatet.

3

Pastaj ia bashkangjesim barbunjat, domatet e prera, copen e sheqerin, kripen dhe uje te vaket ne temperature mesatare i pjekim.

4

Per sherbim i shtojme majdonozin.

5

Ju befte mire!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje