Bakllavë me çokollatë

Bakllavë me çokollatë

Përbërësit

14 petë te gatshme bakllavaje
300 gr arra te bluara
300 gr çokollatë e ngrirë në rende
250 gr margarinë
700 gr sheqer
500 ml ujë
300 gr çokollatë për zierje
150 gr margarinë

Bakllavë me çokollatë

Hapat

1

Marim nga dy pete bakllavaje,qesim njeren mbi tjetren dhe shtojme perzierjen e arrave te bluara dhe cokolates se grire ne rende.

2

Petet i mbeshtjellim ne forme roleje dhe i qesim ne tepsi te lyer lehtas me margarin.

3

Keshtu vazhdojme derisa te hargjohen petet dhe mbushja.

4

Pastaj rolet e presim ne 3-4 cm gjatesi.

5

Lyejm me margarinen e shkrire dhe pjekim ne 180 grade per 30 minuta.

6

Bakllaves se ftohur i shtojme sherbetin me ujin dhe sheqeri qe kemi zier per 10 minuta.

7

Pastaj ftohim teresisht bakllaven dhe nxerrim nje nga nje katroret dhe kalojme neper cokollaten e shkrire me margarinen dhe qesim ne nje tepsi te mbuluar me leter per pjekje qe mos te ngjiten prej cokollate. Pas ftohjes servojme sipas deshires.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje