Bajaderë

Bajaderë

Përbërësit

150 ml ujë
300 gr sheqer
150 gr arra të bluara
200 gr biskota të bluara
150 gr margarinë
100 +100 gr çokollatë

Bajaderë

Hapat

1

Ziejme ujin dhe sheqerin derisa te shkrihet sheqeri.

2

Shtojme margarinen e coptuar dhe perzijme derisa te shkrihet margarina.

3

Pastaj shtojme biskotat e bluara dhe arra te bluara.

4

Masen e ndajme ne dy pjese dhe njeres i shtojme cokollaten e shkrire.

5

Masen e qesim ne kallep te ngushte te mbuluar me folie plastamasi dhe rrafshojme mire.

6

Me pas qesim edhe shtresen me cokollaten dhe rrafshojme mire..

7

Ne fund shkrijme edhe cokollaten e mbetur 100 gr me 3-4 luge vaj dhe qesim periser.

8

Pas ftohjes embelsiren e persim ne katrorka sipas deshires.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje