Antipastë me kunguj dhe proshutë

Antipastë me kunguj dhe proshutë

Përbërësit

kunguj
proshutë Hako
gjizë të ëmbël
kripë
piper
vaj ulliri
limon

Antipastë me kunguj dhe proshutë

Hapat

1

Pastroni dhe prisni në feta të holla të gjata, kungujt.

2

E mira është që t’i prisni me grirësen e posaçme sepse me thikë, është pak e vështirë të arrini hollësinë e duhur të fetës.

3

Pasi t’i keni prerë, marinojini me kripë, piper, limon dhe vaj ulliri.

4

Kur të bëni gati pjatën, secilën prej fetave, mbusheni me gjizë të ëmbël dhe proshutë Hako.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje