1 0
Akullore çokollatë

Akullore çokollatë

  • Mesatare

Përbërësit

3 banane
2 lugë Cokollate e grire ne rende
1 lugë gjalpë kikiriku
pak kanellë
1 lugë mjalte

Ruajeni kete recetë

Ju duhet të kyqeni apo regjistroheni që të ruani recetat tuaja të preferuara në koleksione.

Akullore çokollatë

  • Mesatare

Hapat

1

Bananet qerohen dhe priten ne rrathe.

2

Rrathet me banane i futni ne nje ene plasmasi dhe i veni ne ngrirje te thelle per tri ore.

3

Me pas mixoni bananet ne blender derisa te behet nje mase kremoze.

4

Masen me bananet e mixuara i ndajme ne tri ene vecmas.

5

Njeres i shtojme cokollaten e grire ne rende

6

Tjetra me mjalte dhe kanelle,kurse e treta me gjalpin e kikirikut. Servoni pas qendrimit ne ngrirje te thelle per disa ore.

Ruajeni kete recetë

Ju duhet të kyqeni apo regjistroheni që të ruani recetat tuaja të preferuara në koleksione.

Loading...

Vlerso Receten

Vlersimet e Recetes

Nuk ka vleresim për këtë recetë ende