Gurabija me limon

Gurabija me limon

Përbërësit

2,25 gota miell
¾ lugë kripë
½ lugë karbonat
½ gota gjalpë
½ gota sheqer
½ gota sheqer i kafte
1 vezë
½ lugë vanilje
2 pjeshka
1/3 gota reçel të pjeshkave
2 lugë lëng limoni
2 lugë limon nerende

Gurabija me limon

Hapat

1

Gjalpin dhe sheqerin përzieni mirë, ia shtoni vezën, vaniljëni, pjeshkën, reçelin e pjeshkave, lëngun e limonit dhe lëvorën e limonit e përzieni.

2

İa shtoni edhe përbërësit e tjerë të mbetur, gurabijave ia japni formën dhe i rëndisni në tepsi.

3

Tepsinë e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius për 13 minuta.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje