Kjo recetë është e mahnitshme dhe me të vertetë efektive. Pa asnjë problem do të dobësoheni dhe do t’i largoni depozitat yndyrore në mënyrë natyrale.

Majdanozi është një diuretik i fuqishëm në një mënyrë natyrale në luftën kundër infeksioneve të traktit urinar dhe sëmundjeve të veshkëve.

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Megjithatë, ne nuk e shfrytëzojmë mjaftueshëm. Majdanozi është magjik dhe mund të ju ndihmojë të humbasni 3 kilogram për një javë, transmeton Femina.alReceta: Pesë lugë majdanoz vloni në një litër ujë, më pas lëreni të qëndrojë 20 minuta, kulloni ujin dhe më pas mund ta përdorni.

Përveç asaj që majdanozi ndihmon në largimin e ujit nga organizmi, ai gjithashtu është antioksidant i fuqishëm në luftën kundër bakterieve.

Kjo fuqi e majdanozit është e vërtetuar shkencërisht.Sasia e rekomanduar e çajit është 1 litër brenda ditës dhe jo më shumë. Peshojeni veten para se të filloni të konsumoni këtë pije dhe bëjeni të njejtën gjë edhe pas 7 ditëve. Rezultatatet janë të mahnitshme!/Femina.al/

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak