Kosova nje vend i ri por me kulture te vjeter. Pa dashur te futemi ne histori, duhet thene se Kosova eshte nje nga vendet qe ka ruajtur traditen me se miri dhe i ka bere balle zhvillimeve te kohes. Kuzhina kosovare eshte e pasur me llojlloj gatimesh qe kane rrenjet larg ne histori.

Receta gatimi kosovare

Duke qene se ne stafin tone kemi edhe pjestare nga Kosova, mbledhja e recetave kosovare nuk ka qene aq e veshtire. Ne kemi mbledhur mbi 1000 receta gatimi kosovare te krijuara nga ky popull i lashte shqiptare.

Te gjitha keto receta jane duke u perpunuar per momentin. Ne faqen tone kemi rregull strikt se asnje recete gatimi nuk duhet te jete pa nje video shpjeguese. Kjo behet me qellim qe vizitoret ta kene me te lehte pergatitjen e tyre.

receta gatimi kosovare

burimi @flickr

Gatimi eshte art. Kuzhina eshte shkence. Ne ju pergezojme per deshiren tuaj qe ta eksploroni kuzhinen kosovare. Ne ndiejm respekt per ju dhe deshiren e juaj qe ti zhvilloni aftesite tuaja kuzhine.

Na vjen shume keq qe per momentin ky seksion akoma nuk eshte gati, por po shpresojm se brenda pak ditesh do ti perfundojm te gjitha pergatitjet dhe ky seksion do te lansohet per publikun.

Ju faleminderit per durimin