Përbërësit:

  • 1kg kumbulla
  • 5 gota ujë
  • 1 gote uji sheqer
  • 1 luge kafeje lëng limoni
  • 5 lule karafili

Udhëzimet:

Qerojme kumbullat nga lekura e farat i shplajme dhe i veme ne kullese per te kulluar. Ne nje tenxhere do te hedhim masen e ujit dhe lengun e limonit ku e leme te zieje 2 minuta nga momenti i zierjes.

Ne kete moment ne do te hedhim sheqeri duke e trazuar deri sa sheqeri te jete tretur pjeserisht.

E leme te zieje deri sa sheqeri eshte tretur dhe me sy na duket qe eshte bere nje shurup i holle.

Hedhim kumbullat ne sherbet ku e leme te zieje vetem gjysem ore nga momenti i zjerrjes. Hedhim edhe karafilat.

E heqim nga zjarri dhe e leme te ftohet. Ne kete moment kompostua eshte gati. Me vone e fusni ne frigorifere ne ene qelqi. Eshte fantastike.

Ju befte mire

Shenim: Ju edhe mund te mos i qeroni lekuren e kumbulles kjo varet vetem nga ju.