Latest Recipes

Krepa (pallaqinka) te pjekura ne furre

Krepa (pallaqinka) te pjekura ne furre

Serves: 6

Time: 0:40 h

Shpejt,lehte ,bukur dhe shijshem. Perzihen djathi, gjysma e ajkes, kripa dhe 1 veze dhe me kete mase lyhen krepat dhe behen ne forem roleje dhe renditen ne tepsi te lyer me yndyre. Pastaj miret pjesa [...]

View Recipe

 
Knedlla me kumbulla

Knedlla me kumbulla

Serves: 4

Time: 0:35 h

Nga keta perberes behet nje pete  dhe ndahet ne katrore dhe secilit katrore i vendoset nga nje gjysme kumbulle dhe behet ne forme te rrumbullaket .Ne nje ene tjeter qitet nje mase uji te vloj [...]

View Recipe

 
Torte e shpejte me Nescafe

Torte e shpejte me Nescafe

Serves: 4

Time: 1:00 h

Tunden te bardhat e vese me pak kripe derisa te formohet nje shkume e forte a pastaj kesaj mase ia shtojme sheqerin, nishesten dhe arrat e bluara dhe e perziejme ngadale me luge druri dhe [...]

View Recipe

 
Petulla te shpejta per iftar

Petulla te shpejta per iftar

Serves: 4

Time: 0:30 h

Mirren jogurti dhe vezet perzihen dhe pastaj shtohet mielli i perzier me pluhur paste dhe kripe dhe sheqer + sheqer vanilje dhe perzihet derisa te behet nje mase homogjene. Kur brumi te jete gati, nxehet vaji dhe [...]

View Recipe

 
Koktej Martini

Koktej Martini

Serves: 2

Time: 0:10 h

  Në enë të posaçme për përgaditje të koktelit,hidhet vermut,xhin dhe akull. Pasi përzihet 8 herë në drejtim të akrepave të orës,derdhet pa akull në gotë me martini. Shtohen 3 pikë limon dhe një ulli [...]

View Recipe

 
Çorbë patatesh me bisht viçi të tymosur

Çorbë patatesh me bisht viçi të tymosur

Serves: 4-6 persona

Time: 1 orë 10 min

Në tenxhere me yndyrë fërgohet qepa,karota dhe speci gjersa të zbuten pak. Shtohet piperi,1 lugë specall,dafina dhe mishi I prerë. Së bashku fërgohen 5 min.në zjarrë të ulët,pastaj shtohet ujë I nxehtë sa të mbulohet [...]

View Recipe

 
Tortë ‘reform’

Tortë ‘reform’

Serves: 4-6 persona

Time: 50 min

Të bardhat e vezës i rrahim me mikser, duke shtuar 10 lugë sheqer. I rrahim derisa të shkrihet sheqeri dhe derisa të bëhet kremi. Miellin e hedhim mbi arrat e thërrmuara dhe i përziejmë me [...]

View Recipe

 
Sallatë ruse © KuzhinaShqiptare.com

Sallatë ruse

Serves: 4 persona

Time: 40 min

Merren perimet e ngrira (mund te jene edhe perime te fresketa por te grira imet dhe te ziera mire) qe kane ne permbajtje karrote, bizele dhe patate dhe qiten ne uje te ftohet dhe kriposen [...]

View Recipe

 
Tortë shahu © KuzhinaShqiptare.com

Tortë shahu

Serves: 4-6 persona

Time: 1 orë 20 min

Përzihen  të bardhat e vezës me sheqer dhe pastaj shtohet uji i ftohët pastaj të verdhat e vezës duke e përzier gradualisht. Pastaj shtohen vaji, mielli i përzier me pecivë. Kjo masë piqet në tepsi katrore të [...]

View Recipe

 
Tiramisù

Tiramisù

Serves: 4 persona

Time: 1 orë

Këto kohë, në disa vende të ndryshme, më ka takuar të ha përshesh me vezë dhe sheqer të emëruar në meny si tiramisù. (Në mungesë të vullnetit për tu konfrontuar me kuzhinier) Ky postim është [...]

View Recipe