Delimano

Recetat e fundit

EMBELSIRE  E SHPEJTE

EMBELSIRE E SHPEJTE

Shërbehet për: 6 persona

Koha: 30 min

Miell derisa te trashet  brumi qe te punohet me dore. Brumi behet pak me  i forte dhe ndahen kuleq te vegjel nga 20  prej te dyja brumrave.Pastaj behen ne forem te zgjatur nje e bardh [...]

Lexo receten

 
Sallam çokollate

Sallam çokollate

Shërbehet për: 6 persona

Koha: 35 min

Hedhim në gotën e mikserit sheqerin, të verdhat e vezëve, gjalpin e shkrirë e kakaon dhe i përziejmë. Shtojmë biskotat dhe vazhdojmë përzierjen derisa të bëhet brumë i ngjeshur, ku biskotat të mos humbasin fare, [...]

Lexo receten

 
Bombica me fiq të thatë

Bombica me fiq të thatë

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 35 min

Falenderojmë shumë Mirsa Zendeli për recetën e dërguar në faqen tonë në Facebook. Kjo ëmbelsirë nuk është shumë e komplikuar për tu përgatitur dhe është jashtëzakonisht e shijshme. Duhet ta provoni gjithsesi Ju bëftë mirë!

Lexo receten

 
Embelsire me vishnje

Embelsire me vishnje

Shërbehet për: 6 persona

Koha: 1 orë

Kete recete kemi kohe qe e kemi pergatitur dhe po prisnim rastin per ta publikuar. Shpresojme ta pelqeni.

Lexo receten

 
Pispili me dhalle

Pispili me dhalle

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 45 min

Tituj alternative te recetes per regjionin e Kosoves (Leqenik me presh). Lyejme tepsine me vaj dhe shtrojme nje shtrese mesatare me miell misri,hedhim perberjen presh-gjize-veze-kos,pastaj shtrojme nje shtrese tjeter miell misri,me pas kosin ne te [...]

Lexo receten

 
Musaka me patate

Musaka me patate

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 45 min

Per sot ju sjellim nje recete te re te shkruar nga Ceka. Shpresojme te ju pelqej Burimi: ceka.shpejt.me

Lexo receten

 
Krofne me çokollatë

Krofne me çokollatë

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 45 min

Një recetë pak më ndryshe se si të përgatiten krofnet me çokollatë. Shpresojmë ta pëlqeni. Për çdo paqartësi mos hezitoni të na pyesni përmes komenteve.

Lexo receten

 
Fërgesë e Tiranës

Fërgesë e Tiranës

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 20 min

Sot po ju sjellim nje pjate mjaft te thjeshte, te shendetshme dhe te shpejte, Fergesen. Pasi i kemi lare te gjithe perbersit i grijme holle me rradhe, qepet, specat, domatet. Hedhim ne tigan qepet me [...]

Lexo receten

 
Kacamak me këpurdha të pjekura

Kacamak me këpurdha të pjekura

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 50 min

Furrën e parangrohim në 200 grade C. I vendosim këpurdhat e pastruara në një tavë dhe i përziejmë me vajin e ullirit, uthullën balsamike, hudhrën e grirë, kripën dhe piperin. Këpurdhat i pjekim në furrë [...]

Lexo receten

 
QOFTE SHTEPIE

QOFTE SHTEPIE

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 30 min

Shume nga ju na kane kerkuar recenten per qofte dhe ne po ju sjellim kete recete te perzgjedhur nga ne. Ne nje tenxhere hedhim mishin e grire dhe shtojme me rradhe qepen e grire, nje [...]

Lexo receten