Ina Garten, një nga autoret më të famshme të librave të kuzhinës ka konsumuar këtë mëngjes të shëndetshëm për 10 vitet e fundit çdo ditë. Aktualisht ajo po teston receta të reja për librin e saj të ri të gatimit, “Cooking for Jeffrey”, por ka një vakt që mbetet i njëjtë: vakti i mëngjesit. “Unë kam pasur të njëjtën gjë për mëngjes çdo ditë për dhjetë vjet: kafe dhe tërshërë e gatuar sipas stilit irlandez Mcannit”. Kështu tregon ajo për “Bon Appetit”.

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Garten thotë se ajo shton “shumë kripë”, sepse “nuk dua që ajo të shijojë si letër muresh”. Përbërës të tjerë në tërshërën e familjes Garten janë “limon (dhe agrume të tjera), gjalpë, vezë, djathë parmesan dhe çokollatë,” – thotë ajo. Ka edhe disa ushqime “të ndaluara” në listën e saj ushqimore si biskotat me çokollatë dhe akullore me vanilje.

Fundjava më e mirë, sipas saj, është kur Garten kalon kohë duke gatuar në shtëpi, pasi burri i saj, Xhefri, është kthyer nga puna e tij në Universitetin Yale. “Unë gjithmonë kam supë në frigorifer që është mjaft e mirë për të hapur një vakt, që mund të jenë fasule e bardhë toskane, bizele, lulelakër” thotë ajo. Garten ka edhe shumë ëmbëlsira të preferuara. “Ndërsa ne shikojmë TV, ne gjithmonë kemi granola për ëmbëlsirë. Një luleshtrydhe apo kos të thjeshtë, frutat që janë në sezon!” thotë ajo.

——

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak