Një amvisë e mirë ka një ritual të sajin në kuzhinë përpara se të fle. Ndoshta ju nuk e kishit menduar, por ka disa gjëra të cilat duhet t’i bëni rregullisht përpara se të shtriheni për të fjetur.

Sipas ‘Thekitchn’ ka disa ushqime që duhet t’i bëni gati që në mbrëmje në mënyrë që të nesërmen t’i përgatisni më shpejt, shkruan shije.al.

Arrat dhe farat

Nëse jeni nga ata që preferoni qumësht me fara ose arra për mëngjes, ato duhet të njomen disa kohë më parë. Kështu, zhytini ato në qumësht gjatë darkës dhe të nesërmen në mëngjes i keni gati.

Kokrrat e ndryshme (misër, elb, oriz)

Lloje të ndryshme të drithit kanë nevojë për kohë që të gatuhen plotësisht. Kështu, për shembull nëse për të nesërmen keni planifikuar të gatuani oriz , duhet ta

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

lini gjithë natën në një enë me ujë.

Parapërgatisni bishtajoret

Ashtu si me drithërat, parapërgatitja e thjerrëzave apo fasuleve të ndryshme redukton kohën e gatimit nëse i zhysni fillimisht për disa orë në ujë. Shpërlani ato para se t’i gatuani dhe do t’i keni gati në vetëm pak minuta.

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak

Komento ose bëj një pyetje

komente