Keku me arra eshte embelsire karakteristike shqiptare. Eshte nje embelsire e shpejte dhe e shijshme.

[ingredients title="Përbërësit"]

  • 3 veze
  • 1gote qumesht
  • 1 gote gjalpe ose vaj luledielli
  • 2 gota miell
  • 1 gote sheqer
  • 1 zarf pluhur per embelsirat
  • 1filxhan çaji arra te qerruara dhe te shtypura

[/ingredients]

[directions title="Udhëzimet"]

  1. Ne nje ene te thelle rrahim vezet me sheqerin, pastaj shtojme me rradhe gjithe perberesit e tjere duke perzier mire dhe ne fund shtojme miellin e situr dhe te perzier  me pluhurin per embelsira.Rrahim me qellim qe te mos formohen kokrriza dhe kur eshte gati bashkojme edhe arrat.
  2. Lyejme formen e tortes me gjalpe dhe e pudrosim me miell. Hedhim ne te brumin e kekut dhe futim ne furre te paranxehur te piqet ne temp 180°.

[/directions]

Keku eshte gati, ju befte mire!

burimi: 5receta.com