Ëmbëlsira

Keks Tortë

Keks Tortë

Serves: 6

Time: 1 h

Margarina e zbutur tundet me sheqer pluhur. Shtohen të verdhat e vezëve, çokollata e shkrirë dhe arrat e bluara. Masës i shtohet rumi dhe përzihet mirë. Nga 4 biskota në tri radhë ulen në qumësht [...]

View Recipe

 
Mollë të mbështjella me brumë

Mollë të mbështjella me brumë

Serves: 4

Time: 1:40 h

Nga mielli, gjalpi i zbutur,kripa dhe uji,gatuhet brumi. Ngjeshet mirë dhe futet në frigorifer për 1 orë. Mollët e lara qërohen,u largohen farat dhe mbushen me përzierjen e marmelatës dhe të arrave. Brumi hollohet dhe [...]

View Recipe

 
Tamëloriz

Tamëloriz

Serves: 6

Time: 0:40 h

Në qumështin e nxehtë, por jo të valë,hidhet orizi i larë. Përzihet gjersa të fillojë të vlojë. Ulet temperatura dhe duke e përzier kohë pas kohe,zihet në zjarr të mesëm afro 1 orë,gjersa të zbuten [...]

View Recipe

 
Tortë me xhelatinë

Tortë me xhelatinë

Serves: 4

Time: 1 h

Tunden të bardhat e vezëve me sheqer në marengë të trashë. Shtohen të verdhat e vezëve një nga një duke i tundur vazhdimisht. Hidhen mielli,sheqeri vanilje dhe lëvorja e limonit, duke i përzier me lugë. [...]

View Recipe

 
Akullore e thjeshte

Akullore e thjeshte

Serves: 2

Time: 0:10 h

Me mikser rrahim shanti(shantigi),gjersa te shkumezohet e te fryhet. Pak nga pak hedhim dhe qumeshtin e sheqerosur(tip panda). Tani masa eshte bere pak si mastic nga te rrahurat. Pak nga pak shtojme dhe qumeshtin evapore,duke [...]

View Recipe

 
Torte e shpejte me Nescafe

Torte e shpejte me Nescafe

Serves: 4

Time: 1:00 h

Tunden te bardhat e vese me pak kripe derisa te formohet nje shkume e forte a pastaj kesaj mase ia shtojme sheqerin, nishesten dhe arrat e bluara dhe e perziejme ngadale me luge druri dhe [...]

View Recipe

 
Tortë ‘reform’

Tortë ‘reform’

Serves: 4-6 persona

Time: 50 min

Të bardhat e vezës i rrahim me mikser, duke shtuar 10 lugë sheqer. I rrahim derisa të shkrihet sheqeri dhe derisa të bëhet kremi. Miellin e hedhim mbi arrat e thërrmuara dhe i përziejmë me [...]

View Recipe

 
Tortë shahu © KuzhinaShqiptare.com

Tortë shahu

Serves: 4-6 persona

Time: 1 orë 20 min

Përzihen  të bardhat e vezës me sheqer dhe pastaj shtohet uji i ftohët pastaj të verdhat e vezës duke e përzier gradualisht. Pastaj shtohen vaji, mielli i përzier me pecivë. Kjo masë piqet në tepsi katrore të [...]

View Recipe

 
Tiramisù

Tiramisù

Serves: 4 persona

Time: 1 orë

Këto kohë, në disa vende të ndryshme, më ka takuar të ha përshesh me vezë dhe sheqer të emëruar në meny si tiramisù. (Në mungesë të vullnetit për tu konfrontuar me kuzhinier) Ky postim është [...]

View Recipe

 
Embelsire me arra

Embelsire me arra

Serves: 4 persona

Time: 50 min

6 te bardhat e vese tunden me sheqer derisa te fitohet nje shkume e forte. Mielli përzihet me pecive, sheqer  vanilje dhe arrat e bluara dhe qitet ne shkumen e bere nga te bardhat e [...]

View Recipe