Zorrët shpesh herë dijnë të bëhen problem për shëndetin tuaj.

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Por, një trajtim i duhur përmes rekomandimeve të mëposhtme, mund të ju sjellin lehtësim në tejkalimin e një problemi të tillë, transmeton Klan Kosova.

Kujdesuni të hani ngadalë ushqimin dhe pini tre litra ujë në ditë për të mbajtur zorrët tuaj të hidratuar

Ushtroni për të paktën 30 minuta në ditë, tri herë në javë, për të hequr qafe toksina përmes frymës dhe djersës.

Hani ushqime që mbajnë acide klorhidike, të tilla si zarzavate të hidhura, për të ndihmuar në tretjen e duhur të e ushqimit.

Shtoni probiotikë në rutinën tuaj të mëngjesit, 20 minuta para mëngjesit.

Konsideroni një sesion të hidroterapisë të zorrës së trashë.

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak