Delimano

Brumëra

Qofte me buke bajate © KuzhinaShqiptare.com

Qofte me buke bajate

Shërbehet për: 2 persona

Koha: 20min

Qumeshti ngrohet pak dhe coptohet buka ne te .Qepa e kuqe dhe e bardhe grihen shume imet ose blendohen. Perzihen buka ,vezet ,qepet e grira, mielli, prezlla dhe kriposen  dhe i shtohen melmesat sipas deshires  [...]

Lexo receten

 
Krofne me çokollatë

Krofne me çokollatë

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 45 min

Një recetë pak më ndryshe se si të përgatiten krofnet me çokollatë. Shpresojmë ta pëlqeni. Për çdo paqartësi mos hezitoni të na pyesni përmes komenteve.

Lexo receten

 
Kacamak me këpurdha të pjekura

Kacamak me këpurdha të pjekura

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 50 min

Furrën e parangrohim në 200 grade C. I vendosim këpurdhat e pastruara në një tavë dhe i përziejmë me vajin e ullirit, uthullën balsamike, hudhrën e grirë, kripën dhe piperin. Këpurdhat i pjekim në furrë [...]

Lexo receten

 
Tako e djegëst vegjetariane

Tako e djegëst vegjetariane

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 1 orë

Tako eshte nje ushqim tradicional meksikan. Receta e sotme eshte e modifikuar dhe e pershtatur per vegjetarianet. Ju befte mire

Lexo receten

 
KIFLE PA VEZE - DERGUAR NGA SARANDA QERIMI

Kifle pa veze

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 40 min

Te gjitha perzihen deri sa te formohet brumi. Lihet te qendroj deri sa te dyfishohet (afro 40-50 minuta). Pastaj ndahet ne kuleq te mdhej. Cdo kuleq shtrihet dhe pritet ne 8 pjes ne form trekendeshi. [...]

Lexo receten

 
Krepe me shpageta

Krepe me shpageta

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 45 min

PERZIERJA BAZE PER KREPE – KLIKO MBI LINK Krepat i bejme duke bere perzierjen e miellit,qumshtit,vezes,kackavallin e grire ne rende,dhe shpagetat e ziera dhe erzat.Te gjitha keto perzihen ne forme te qullit dhe e fergojme [...]

Lexo receten

 
Krepa me oriz

Krepa me oriz

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 35 min

Qepet i grijme holle dhe i skuqim nr gjalpe,pastaj shtojme vezet e ziera dhe te grira ne rende ,pastaj proshuten e grire imet dhe erzat me kripe dhe piper.Pastaj shtojme orizin e zier paraprakisht ne [...]

Lexo receten

 
Krepa te mbushura me djathe dhe proshute

Krepa te mbushura me djathe dhe proshute

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 30 min

PERZIERJA BAZE PER KREPE – KLIKO MBI LINK Proshuten e grijme holle dhe e bashkojme me djathin dhe e shtojme ngadale salcen e kosit duke krijuar keshtu nje krem te bute ,pastaj i qiten kripa [...]

Lexo receten

 

PERZIERJA BAZE PER KREPE

Author:

Posted: November 12, 2013

Perzihet mielli,qumshti,vezet dhe kripa dhe behet nje perzierje e lehte dhe lihet te qendroje 30 minuta.Krepat piqen ne tigan te nxehte me vaj paraprakisht dher kjo mase mjafton prt 35 -40 krepa.

Lexo më shumë

 
TATAR BYREK

TATAR BYREK

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 55 min

Gatuhet brumi për katmer, ngjeshet mirë, ndahen 10 kuleç dhe mbulohen me pecetë të lagur ose plastmasë. Mishi i bluar fërgohet mirë gjersa të shterret lëngu. Kriposet, piperoset, I hidhet piper i kuq. (Nëse i [...]

Lexo receten