• Musaka me mish te bluar dhe veze
  Lexo receten

  Musaka me mish te bluar dhe veze

  Shërbehet për: 4 persona

  Koha: 1 orë 20 min

  Grihet imet qepa dhe i shtohet mëlmesa dhe nje luge vaj dhe nje gote uje dhe lihet te ziej derisa te avulloj uji. Pastaj shtohet mishi dhe biberi dhe nje gote uje dhe lihet te [...]

 • Embelsire me arra
  Lexo receten

  Embelsire me arra

  Shërbehet për: 4 persona

  Koha: 50 min

  6 te bardhat e vese tunden me sheqer derisa te fitohet nje shkume e forte. Mielli përzihet me pecive, sheqer  vanilje dhe arrat e bluara dhe qitet ne shkumen e bere nga te bardhat e [...]

 • Qofte me buke bajate © KuzhinaShqiptare.com
  Lexo receten

  Qofte me buke bajate

  Shërbehet për: 2 persona

  Koha: 20min

  Qumeshti ngrohet pak dhe coptohet buka ne te .Qepa e kuqe dhe e bardhe grihen shume imet ose blendohen. Perzihen buka ,vezet ,qepet e grira, mielli, prezlla dhe kriposen  dhe i shtohen melmesat sipas deshires  [...]

 • Katrorë çokollate © KuzhinaShqiptare.com
  Lexo receten

  Katrorë çokollate

  Shërbehet për: 6 persona

  Koha: 45 min

  Përzihen të bardhët e vezëve me sheqer dhe gradualisht i shtohet edhe të verdhat e vezëve dhe kësaj mase i shtohet mielli i përzier me kakao dhe sode bikarbone. Kjo masë qitet në tepsi katrore [...]

Musaka me mish te bluar dhe veze

Musaka me mish te bluar dhe veze

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 1 orë 20 min

Embelsire me arra

Embelsire me arra

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 50 min

Qofte me buke bajate © KuzhinaShqiptare.com

Qofte me buke bajate

Shërbehet për: 2 persona

Koha: 20min

Katrorë çokollate © KuzhinaShqiptare.com

Katrorë çokollate

Shërbehet për: 6 persona

Koha: 45 min

Delimano

Recetat e fundit

Musaka me mish te bluar dhe veze

Musaka me mish te bluar dhe veze

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 1 orë 20 min

Grihet imet qepa dhe i shtohet mëlmesa dhe nje luge vaj dhe nje gote uje dhe lihet te ziej derisa te avulloj uji. Pastaj shtohet mishi dhe biberi dhe nje gote uje dhe lihet te [...]

Lexo receten

 
Embelsire me arra

Embelsire me arra

Shërbehet për: 4 persona

Koha: 50 min

6 te bardhat e vese tunden me sheqer derisa te fitohet nje shkume e forte. Mielli përzihet me pecive, sheqer  vanilje dhe arrat e bluara dhe qitet ne shkumen e bere nga te bardhat e [...]

Lexo receten

 
Qofte me buke bajate © KuzhinaShqiptare.com

Qofte me buke bajate

Shërbehet për: 2 persona

Koha: 20min

Qumeshti ngrohet pak dhe coptohet buka ne te .Qepa e kuqe dhe e bardhe grihen shume imet ose blendohen. Perzihen buka ,vezet ,qepet e grira, mielli, prezlla dhe kriposen  dhe i shtohen melmesat sipas deshires  [...]

Lexo receten

 
Katrorë çokollate © KuzhinaShqiptare.com

Katrorë çokollate

Shërbehet për: 6 persona

Koha: 45 min

Përzihen të bardhët e vezëve me sheqer dhe gradualisht i shtohet edhe të verdhat e vezëve dhe kësaj mase i shtohet mielli i përzier me kakao dhe sode bikarbone. Kjo masë qitet në tepsi katrore [...]

Lexo receten

 
Torte obllanda © KuzhinaShqiptare.com

Tortë obllanda

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 50 min

Dëshironi diçka të ëmbël dhe të shpejtë, ja pra zgjidhja juaj. Vlohet qumështi me sheqer dhe margarinë. Pastaj shtohen keksat e bluar, arrat dhe çokollatat dhe lihet të zihet edhe për 2-3 minuta në zjarr të ulët. [...]

Lexo receten

 
Torte me kore te gatshme © KuzhinaShqiptare.com

Torte me kore të gatshme

Shërbehet për: 6 persona

Koha: 45 min

Nga një litër qumësht largohet një gotë qumësht dhe në të tretet nishestja dhe sheqeri. Në pjesën tjetër të qumështit e coptojmë çokollatën e bardhë dhe e lëmë të  shkrihet çokollata dhe të vlojë dhe [...]

Lexo receten

 
Pica në muffins © KuzhinaShqiptare.com

Pica në muffins

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha: 40 min

Një darkë, mëngjes apo edhe një paragjellë e shkelqyer. Coptohen së pari në katrorë të vegjël proshuta, speci dhe kërpudhat, kurse kaqkavalli grihet në rende. Rrihen vezët dhe i shtohet kripa, biberi, pluhuri për  pjekje, [...]

Lexo receten

 
Omlet spanjoll © KuzhinaShqiptare.com

Omleti spanjoll

Shërbehet për: 1 person

Koha: 10 min

Grihet speci  dhe qepa dhe zbutet në tigan me vaj. Pastaj shtohen vezët e tundura dhe të kriposura sipas shijes dhe një gatim shumë i shpejtë dhe i shijshëm është gati. Ju bëftë mirë.

Lexo receten

 
Roladë me arra dhe banane

Roladë me arra dhe banane

Shërbehet për: 6 persona

Koha: 45 min

Një recetë jashtëzakonisht e shijshme, që përgatitet thjeshtë dhe shpejtë. Ju bëftë mirë!

Lexo receten

 
Strudel me afion, arra dhe mollë

Strudel me afion, arra dhe mollë

Shërbehet për: 6 persona

Koha: 1 orë

Një recetë shumë e shijshme për tu përgatitur. Strudeli me afion, arra dhe mollë është një nga ëmbëlsirat e mia më të preferuara. Udhëzimet se si përgatitet i gjeni mëposhtë. Shpresoj të ju pëlqej. Ju bëftë [...]

Lexo receten